Історія створення Дашівського навчально-реабілітаційного центру

Центр створено на виконання рішення 19 сесії 7 скликання Вінницької обласної Ради від 19 травня 2017 року № 357 «Про Дашівську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат Іллінецького району Вінницької обласної Ради»

Дашівська школа-інтернат розмістилась в колишньому маєтку графа Четвертинського, який успадкував його по смерті дружини, далекої родички князя Потоцького.

Після більшовицької революції у 20-х роках тут був будинок для безпритульних дітей. Згодом – дві школи: українська і єврейська. На початку 30-х років 20 століття у цих будівлях знаходилась сільськогосподарська школа для підготовки спеціалістів з агрономічною освітою.

Після голодомору 1932-33 років – дитбудинок, а в період сталінських репресій – дитячий будинок для дітей ворогів народу. По війні, з 1944 р. по 1963 р. – дитячий будинок для дітей тих, хто загинув на війні. У 1963 році дитбудинок реорганізовано в допоміжну школу-інтернат.

А історія селища і маєтку, в якому розміщено школу мають значно цікавішу та яскравішу історію. Її можна переглянути на одній із сторінок розділу.

/Files/images/Дашів з Висоти пташиного польоту.jpgТериторія школи з висоти пташиного польоту автор фото MedMax з сайту sergekot.com/gotovyashhiesya-materialy/

Кiлькiсть переглядiв: 671

Коментарi